S

Svatební den je bezpochyby jedinečnou a neopakovatelnou událostí v životě novomanželů.Přáním každé nevěsty je, aby byli všichni okouzleni její krásou, říkali si “jak to těm novomanželům sluší” a aby novomanželé i hosté měli na tento den jen ty nejkrásnější vzpomínky. Svatbě předchází množství příprav, zařizování, chystání a pak to přijde.. Den D je tady.. Jedním ze způsobů, jak navždy uchovat v paměti tyhle jedinečné svatební okamžiky, je právě svatební fotografie.

Fotografování svatebního dne klade na fotografa velké nároky má-li stát výsledek za to. Rozhodně se nevyplatí výběr svatebního fotografa podcenit, či spoléhat na to, že “fotografů tam bude přeci dost”. Ano určitě se Vám dostanou nějaké povedené momentky, nicméně zkušenost a “oko” svatebního fotografa spojené s kvalitním fotografickým vybavením jsou nenahraditelné. Je potřeba mít na paměti, že svatební den se opakovat nedá!


CO BY VÁM MĚL NABÍDNOUT VÁŠ SVATEBNÍ FOTOGRAF A CO BYSTE URČITĚ MĚLI POŽADOVAT ?

svatební fotky musí zachytit všechny důležité momenty – příchod k obřadu, obřad, prstýnky, první polibek, podpisy novomanželů a další důležité okamžiky
– společné fotky ženicha a nevěsty s rodiči, svědky, hromadné fotky svatebních hostů
– aranžované fotografie novomanželů v exteriéru
– momentky z průběhu celého svatebního dne
– pokud požadujete fotografie v digitální podobě, měly by tyto být v dostatečném rozlišení pro tisk i větších fotek
– fotky by měly být správně dostřené, barevně odpovídat skutečnosti (zejména barva pleťi na jejíž podání je oko velmi citlivé)
– některé vybrané fotografie by měly být vyretušovány, či dále vhodně upraveny (ČB, sépie, kolorování, rámeček atd.)
– rovněž byste měli požadovat kvalitní prezentaci fotografií vystavenou na Internetu pro publikování rodině, kamarádům či známým
– vítaná by měla být rovněž DVD prezentace svatebních fotografií pro přehrání na TV

 

_51A4943Svatební fotograf by měl disponovat kvalitní fotovýbavou! Na trhu je dnes celá řada poměrně levných digitálních zrcadlovek i objektivů, které mohou poskytnout překvapivě kvalitní obrazový výstup, nicméně, pokud je potřeba fotografovat v prostorách se špatnými světelnými podmínkami, nic nenahradí výborný světelný objektiv nasazený na výkonnou zrcadlovku se velkým obrazovým snímačem. Tato kombinace je rovněž nutná, pokud je potřeba mít portrétovanou osobu jako hlavní motiv ostrou na rozmazaném pozadí což je u portrétní fotografie velmi žádoucí. Naprosto samozřejmé je mít s sebou k dispozici záložní fotoaparát pro případ poruchy hlavního. Totéž platí pro další části fototechniky. Snoubenci či už novomanželé prožívají jedinečnou chvíli v životě, jež je pro mnohé z nich opravdu jediná a neopakovatelná. Fotografové-buďte proto zodpovědní a nezničte jim ji tím, že se vám pokazí jediný fotoaparát, kterým jste chtěli tuto událost nafotit.

NA ČEM JE VHODNÉ SE PŘEDEM S FOTOGRAFEM DOHODNOUT?

– TERMÍN A MÍSTO SVATBY – termín je vhodné rezervovat raději dříve než později, výběr místa je také velmi důležitý pro přípravu prostor kde se bude fotografovat
– DÉLKU FOCENÍ – celodenní focení (přípravy, obřad, skupinové foto, inscenované foto, zábava), kratší focení (obřad, inscenované foto)
– DOBA A DÉLKA ARANŽOVANÉHO FOCENÍ – během přípravy harmonogramu svatebního dne je vhodné pamatovat i na fakt, že aranžované portréty novomanželů v exteriéru zaberou tak 1-2 hodiny. Je nemožné vyhradit 20 minut a čekat zázraky. Ideální jsou spíše odpolední hodiny okolo 16-18, kdy je vhodnější světlo. Nejméně vhodné je fotit v pravé poledne.

Je potřeba si uvědomit ještě následující: někteří novomanželé se neradi fotí a fotografování berou jen jako nutnou povinnost . Pokud ženich či nevěsta při fotografování nespolupracují, je to na výsledné fotografii velmi znát. Proto, pokud patříte do této skupiny, zkuste si tento fakt nechat svým protějškem vysvětlit. Určitě to posléze oceníte.

MŮJ OSOBNÍ TYP…

Při výběru svého svatebního fotografa se rozhodujte mimo jiné, výše uvedené, zejména na základě toho, zdali se Vám skutečně jeho práce líbí. Dbejte především na doporučení svých přátel, či známých. Leccos Vám rovněž napoví fotografovy reference.

Vždyť jediné, co Vám mimo vzpomínek na krásný svatební den zůstane, budou právě svatební fotografie.

ZAŘIZUJETE SVATBU ? CHCETE MÍT KRÁSNÉ VZPOMÍNKY NA EMOTIVNÍCH A VYSOCE KVALITNÍCH SVATEBNÍCH FOTOGRAFIÍCH ?

ZVOLTE SI VHODNÉHO SVATEBNÍHO FOTOGRAFA